Lutowanie twarde metodą 912

Kurs lutowania gazowego

Od wielu lat organizujemy w całej Polsce zawodowe kursy, których przedmiotem jest lutowanie twarde gazowe metodą 912

Kurs jest przeznaczony dla osób
  • nie posiadających żadnej wiedzy/umiejętności w zakresie lutowania gazowego twardego,
  • posiadających podstawową wiedzę/ umiejętności w zakresie lutowania gazowego twardego lub przeszkolenie w zakresie spawania gazowego.
 
Podczas szkolenia LUTOWANIE TWARDE będzie poruszana następująca tematyka:
  • szkolenie wstępne z zakresu BHP i PPOŻ
  • wstępne wiadomości z zakresu stosowanych lutów do lutowania twardego, oraz materiałów dodatkowych
  • przygotowanie materiałów do lutowania
  • obsługa butli i reduktorów
  • ćwiczenia praktyczne z lutowania twardego
 
Cel kursu - uzyskanie:
  • umiejętności w zakresie ręcznego lutowania gazowego
  • zaświadczenia o ukończeniu kursu lutowania gazowego - lutowanie twarde - zgodnego wymaganiami Ministerstwa Edukacji Narodowej
 

Istota i specyfikacja lutowania twardego

W procesie lutowania twardego, zwanego inaczej płomieniowym do łączenia elementów potrzebna jest energia cieplna pochodząca ze spalania mieszanki tlenu z gazem palnym. Lutowanie twarde to najpopularniejsza technika wykorzystywana do zespalania miedzianych instalacji chłodniczo-klimatyzacyjnych. Najważniejszą zaletą metody 912 jest przede wszystkim ogromna szczelność połączenia oraz odporność na drgania i występujące różnice temperatur.

Lutowanie twarde gazowe to specyficzny proces technologiczny. Jego istota polega na tym, że roztopiony lut jest wprowadzany do szczeliny znajdującej się między łączonymi powierzchniami. Temperatura, w której odbywa się lutowanie na twardo przekracza 450 °C. Materiał łączonych elementów nie ulega w tym przypadku stopieniu i nadtopieniu. Temperatura topnienia lutów jest bowiem niższa od łączonych części.

Lutowanie twarde - jakie materiały i narzędzia?

Do nauki gazowego lutowania twardego potrzebne są palniki, na które zakładane są specjalne końcówki. Metoda 912 jest procesem lutowniczym, w którym stosowane są topniki. W tej technologii lutowania oprócz – acetylenu – coraz powszechniej wykorzystywane są gazy alternatywne w postaci propanu, propylenu, butanu, mieszanki gazu ziemnego i metanu, mające wyższą kaloryczność. W większości przypadków lutowanie twarde wykorzystuje płomień lekko nawęglający lub neutralny, który zapewnią odpowiednią temperaturę topnienia.

W celu łączenia metali ciężkich wykorzystywany jest lut na osnowie niklu, srebra i miedzi. W przypadku lutowania twardego metali lekkich zalecane jest wykorzystanie lutu aluminiowego, magnezowego, miedzianego, mosiężnego lub palladowego. Luty twarde wytwarzane są w formie otulonych prętów rdzeniowych, drutów, pasków, taśm, blach, granulek, folii, proszków i past.

Nauka lutowania twardego metodą 912 - dlaczego AWK Group?

Jako profesjonalna firma szkoleniowa służymy fachową pomocą w zdobyciu niezbędnych uprawnień w zakresie lutowania twardego. Kurs metodą 912 obejmuje teorię i naukę praktycznych umiejętności z zakresu posługiwania się palnikami gazowymi. Pomożemy Ci uzyskać certyfikat do wykonywania prac przy urządzeniach oraz instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Kurs lutowania twardego umożliwia Ci rozwój zawodowy oraz podniesienie dotychczasowych kwalifikacji zawodowych. Uczestnicząc w szkoleniu, zdobędziesz niezbędną wiedzę i kompetencje niezbędne do łączenia różnych elementów z wykorzystaniem lutu.

Płomieniowe twarde lutowanie prowadzimy na terenie całego kraju. Jako podmiot szkoleniowy z dużym doświadczeniem zapewniamy naukę na najwyższym poziomie. Z AWK Group solidnie przygotujesz się do egzaminu i zdobędziesz Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Lutowacza!.

W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących certyfikatów gazowych – zapraszamy serdecznie do kontaktu. Lutowanie twarde metodą 912 to nasza specjalność. Przekonaj się!

Terminy kursów i egzaminów F-Gaz

Szkolenia bez ryzyka. Nie zdasz - nie płacisz.

Zabrze

12.05.2022 r.
09.06.2022 r.

ZAPISZ SIĘ NA KURS ›

Kraków

26.05.2022 r.

ZAPISZ SIĘ NA KURS ›

Wrocław

13.05.2022 r.
10.06.2022 r.

ZAPISZ SIĘ NA KURS ›

Opole

18.05.2022 r.

ZAPISZ SIĘ NA KURS ›

Warszawa

19.05.2022 r.
23.06.2022 r.

ZAPISZ SIĘ NA KURS ›

Poznań

24.03.2022 r.

ZAPISZ SIĘ NA KURS ›

Rzeszów

21.05.2022 r.
29.06.2022 r.

ZAPISZ SIĘ NA KURS ›

Lublin

20.05.2022 r.
30.06.2022 r.

ZAPISZ SIĘ NA KURS ›

Gdynia

27.05.2022 r.
24.06.2022 r.

ZAPISZ SIĘ NA KURS ›
Wszystkie prawa zastrzeżone. 
AWK GROUP. 
Polityka prywatnościPolityka CookiePolityka Prawna
Hosting by Devdoit
phone-handset